Masters Brzeg Mistrzem Województwa w turnieju Tymbark!!!

Dzień 22.03.2017 r. zostanie zapamiętany jako jeden z największych sukcesów klubu. Właśnie tego deszczowego dnia nasza drużyna r. 2007/08 wygrała etap wojewódzki jednego z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”. W turnieju brało udział 12 zespołów – mistrzów powiatów województwa opolskiego. W fazie grupowej trafiliśmy do grupy z drużynami z Głogówka, Strzelec Opolskich i Namysłowa – wyniki odpowiednio 3:0, 3:3 i 2:0 dały nam pierwsze miejsce w grupie i rozstawienie w ćwierćfinałach. Już w fazie grupowej postawa naszych zawodników wskazywała, że możemy osiągnąć naprawdę fajny wynik w tym turnieju. W ćwierćfinale trafiliśmy na drużynę Swornicy Czarnowąsy. Wynik 5:0 odzwierciedlał przebieg meczu, w którym Mastersi byli nie do powstrzymania. Forma strzelecka i zaangażowanie wszystkim Mastersiaków były tego dnia niesamowite. W półfinale zmierzyliśmy się z kolegami z drużyny Spiders Krapkowice. Wynik 3:2 po pierwszym tego dnia thrillerze dał nam upragniony finał. Na drodze do Warszawy musieliśmy zwyciężyć już tylko 1 mecz z Akademią Młodych Orłów z Nysy. Pierwsza połowa i 2:0 dla Mastersów. Wydawało by się, że nic nie może zabrać nam zwycięstwa w tym meczu. Jednak w drugiej połowie zawodnicy z Nysy świetnie się spisali i zdobyli 2 gole, które doprowadziły do konkursu rzutów karnych. W konkursie „11” emocje były nieprawdopodobne. Próbę nerwów rozpoczęli nasi zawodnicy, jednak rzut karny nie został wykorzystany. Była to najtrudniejsza chwila tego turnieju, bo strzelona bramka przez AMO Nysa stawiałaby nas w bardzo trudnej sytuacji. Jednak nasz bramkarz - Aleks Raczkowski był w finale w niesamowitej formie. Obronił karnego zawodnika z AMO i po pierwszej serii gier wciąż było 0:0. Druga seria to pewna bramka TG4 – Tomka Górskiego i zawodnika z AMO. Trzecia decydująca seria przejdzie do historii klubu i pozostanie w pamięci naszych zawodników do końca życia. Najpierw bramkę na 2:1 zdobywa Maros – Filip Marek i Mastersi są już tylko 1 obronę od końcowego triumfu. Na nieszczęście zawodnika z Nysy jego strzał poszybował nad bramką i w tym momencie nastąpił wybuch radości wszystkich brzeżan obecnych na stadionie. Płacz, radość, niesamowite emocje towarzyszyły nam w tej chwili. Zawodnicy naszej drużyny spełnili swoje dziecięce marzenia i w dniach 30.04-2.05.2017 r. wyjadą na Mistrzostwa Polski do Warszawy. Nasza przygoda trwa nadal i wracamy do treningów aby za miesiąc być gotowym na kolejną piłkarską przygodę.