Turniej Tymbarka już za nami!

W czwartek i piątek na brzeskim stadionie zostały rozegrane finały powiatowe turnieju „Z podwórka na stadion” u puchar Tymbarka. Mastersi wystąpili we wszystkich kategoriach wiekowych chłopców U-8, U-10, U-12. W czwartek odbyły się rozgrywki chłopców U-12. Nasze 2 drużyny pokazały się z dobrej strony. Pierwsza z drużyn wygrała 3 pojedynki grupowe 4:1, 3:2, 5:0 i poniosła 1 porażkę 4:1 i tylko przez różnicę 1 bramki nie awansowała do Finału. Druga z naszych drużyn minimalnie przegrała 2 pojedynki grupowe 1:0 i 2:1 i trzeci już większą ilością bramek 7:0 i również pożegnała się z turniejem. Warto jednak zaznaczyć, że 2 drużyny Mastersów składały się z zawodników urodzonych w 2006 r., a więc jest to dobry prognostyk na kolejny rok, w którym to właśnie ten rocznik będzie najstarszy w stawce.
W piątkowym turnieju do zawodów stanęły drużyny U-8 i U10. W kategorii U-8 do zawodów stanęło 6 ekip, które dość niezrozumiale zostały podzielone na 3 grupy 2-zespołowe.. Oznaczało to, że przegrany od razu odpadał. Nasza drużyna trafiła do „grupy” z późniejszymi zwycięzcami turnieju – Liderem Skarbimierz i po jednym meczu pożegnała się z turniejem. Szkoda, że tak mocno promowany turniej kończy się dla drużyny po 1 meczu ale tak to w piłce bywa…
W walce o awans do Finału Wojewódzkiego pozostały 2 drużyny w kategorii U-10. Pierwsza z nich składająca się z mieszanki zawodników r. 2007 i 2008 nieznacznie przegrała 3 pojedynki grupowe stosunkiem bramek 0:2, 0:2 1:2 i odpadła z turnieju.
Swoje dziecięce marzenia o Finale Wojewódzkim spełnili za to zawodnicy grupy Orlik Młodszy. 5 spotkań, bilans bramek 28:1 – 4:1, 5:0, 8:0, 9:0, 2:0 dały pewne zwycięstwo i awans na Finały, które odbędą się na Brzeskim Stadionie już 22 marca.
Zaczynamy więc przygotowania do Finałów aby godnie zaprezentować Miasto Brzeg i Powiat Brzeski !!